Od 3 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:

- pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podaj swoje imię, nazwisko (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem)

- wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/

- zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto

- wprowadź otrzymany kod

- korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!